Čtvrtek měly červeným písmem v kalendáři zakroužkovaný týmy mladých hasičů. Čekal je totiž boj o medaile. A hned na úvod dodejme, že to byl boj úspěšný. Děvčatům z Pískové Lhoty se IMG_2113podařilo navázat na svůj triumf z Opole před dvěma lety a obhájit vítězství ve své kategorii i přes drobnou chybičku na štafetě. Neztratilo se ani druhé dívčí družstvo ze Zádveřic, které obsadilo šesté místo.

Skvěle si také vedli chlapci. Ostrava Nová Ves předvedvedla kvalitní výkony jak ve štafetě tak v útoku a tak v útoku CTIF a z Villachu si odveze šesté místo. O dvě příčky za nimi skončili při své premiéře na vrcholné akci Bludovští.

Odpoledne měly družstva požárního sportu naIMG_6774 programu požární útoky a ty nám přinesly další medaile. Postarala se o to děvčata. Zlaté medaile se zalesknou na hrudích B-týmu, na Áčko vyšel bronz. Ve vyrovnaném souboji PROFI týmů se náš výběr dlouho držel na druhém místě, ale v poslední rundě se před ně dostali Rusové a Slováci a naši tak skončili těsně pod stupni vítězů. V kategorii dobrovolných hasičů se našim nepovedly první pokusy, kdy oba týmy zaznamenaly N. Druhé kolo bylo hlavně o tom, předvést výkon, kterým se udrží v boji o celkov umístění. To se nakonec povedlo i když se žádný z našich týmů medailí z útoku bohužel pochlubit nemůže

Sportovní týmy čekají dnes hned od rána štafety, odpoledne začínají soutěže klasiků CTIF. My je budeme opět sledovat a zaznamenávat. Rakouští organizátoři také vysílají facebookový stream na profilu FEUERWEHR.AT na facebooku.

Tak držte palce, sledujte a fanděte.

Stará Keliška

 

PODÍL