Německý tým žen letos vybojoval na MS v Banské Bystrici bronzové medaile v požárním útoku. Mezi jeho tahouny patřila Maria Rauschenbach, kterou jsme u příležitosti jejich dnešních narozenin trochu vyzpovídali.

Ahoj Mio, můžeš se našim fanouškům trochu představit?

Jmenuji se Maria a bydlím v Bayreuthu. Jsem učitelka němčiny a tělocviku. Když se zrovna neučím, tak pracuji v kanceláři pro soukromé doučování a večer v tělocvičně.
My name is Maria and I´am from Bayreuth (Germany). I become a teacher for german and sports. When I´am not studying I work in an office for private tutoring and in the evening I work in a gym.

Jak ses dostala k požárnímu sportu?

Začala jsem v roce 2014, kdy se mě moje nejlepší kamarádka Anne Hempelová zeptala, jestli by mě zajímalo vyzkoušet velmi speciální sport. Poslala mi nějaká videa a já jsem z toho byla úplně šokovaná, protože to bylo úplně něco jiného o čem jsem do té doby vůbec nevěděla. Za pár týdnů jsem s ní vyrazila na první trénink a hned napoprvé jsem se do toho zamilovala. Od té doby tenhle sport miluju.
I started firesports in 2014. My best friend Anne Hempel asked me, if i would have some intrests in a very special sport. She sent me some videos. At the frist time I was verry shocked because firesport is diffrent to all kind of sports I have ever heard. After a few weeks I went with her to training and I liked it at the first moment. Since that I have never been stopped loving this

IMG_9566

Jaké jsou tvé největší úspěchy?

Osobák na stovce mám 18,30 a na věži 8,54. Jedny z největších momentů mám ve Villachu a Banské Bystrici. Tyto nádherné mezinárodní závody byly skvělé. Byl to úžasný pocit být součástí takové akce mezi nejlepšími závodníky z různých zemí. V Banské Bystrici také přišel největší úspěch, když jsme s německým družstvem vybojovaly bronzové medaile v požárním útoku. Byl to úžasný pocit být součástí týmu. Všechny jsme bojovaly společně a zažily mnoho legrace.
My personal best in 100m: 18.30
My personal best at the tower: 8.54
One of the best moments I had in Villach and last year in Banska Bystricia. These wonderful international competions were so great. It´s an emotional and exciting feeling to be a part between these popular athlets from other countries.
The greatest success I had in Bansky Bystricia. We made the thrid place in fireattack. It was a awesome feeling and I was so proud of our team. All worked together and we had so much fun.

banner_citron_1920x272px_0518

Co se ti na požárním sportu nejvíc líbí?

Je to nejlepší sport na světě. Člověk musí umět spoustu věcí. A skvělé je, že se jedná o týmový sport. Bez týmu jste ztracení. Také se mi líbí, že tady nemusí vyhrát jen ten nejrychlejší. Rychlost je základ, ale člověk musí být i velmi dobrý v technických věcech, aby mohl závod vyhrát.
Firesport is the best sport in the world. You have to be good in so many things. Great is also that firesport is a teamsport. Without your team you are lost. I like that not always the fastest athelts will win. Fast is good, but you also have to be very good in technical things to win the competition.

A co děláš ve svém volném čase mimo požární sport?

Pořád sportuju. Jsem taky trenérka fitness, během týdne vedu dva kurzy. A věnuju se dalším sportům, které mi mohou pomoci se zlepšit v požárním sportu. V zimě často jen tak běháme a občas si dáme nějaké schody a výběhy do kopečků. Součástí přípravy je také kruhový trénink. Trénujeme tvrdě 
In my freetime I practise also some other sports. Iam a trainer for functional training and I have two courses per week. And in my freetime I do sports that help me to get better in firesport
In the winter we are running very often and doing runnings on stairs and hills. Circuit training is also a part of prepareing. And we do weight training

mia1

Jaké máš cíle pro nadcházející sezónu?

Chtěla bych se na stovce dostat pod 18 sekund. Doufám, že jak já, tak i můj tým budeme mít dobrou sezónu a zažijeme úspěšné závody. Bylo by také skvělé, kdyby se naskytla šance startovat na MS v Saratově.
My goal for the next season is to run the 100m under 18 seconds. I hope that my team and I will have a good season and make good competions together. Also it will be very awesome, if I get the chance to start in Saratow

Jaké máš přání pro rok 2019?

Mám pouze jediné. Zůstat zdravá. To je nejdůležitější podmínka při sportu.
I have only one wish: Stay healthy!!! That is the important condition to do this sport.

Co bys vzkázala fanouškům?

Mám ráda jak české závodníky, tak i české fanoušky. Všichni jsou velice milí a přátelští. České závodnice nám pomohly, když jsme měly nějaké problémy na MS v Banské Bystrici. Jsou vždycky takové veselé a samozřejmě je máme za vzor. A doufám že i fanoušci zůstanou stejně skvělí.
Na závěr bych chtěla říct něco moc důležitého. Požární sport není jen sport. Pro mě je to můj život, protože jsem si zde našla i svého přítele, který se to snaží dělat jak nejlíp to jde a spolu jsme při tom zažili spoustu nádherných momentů. Jsem za to moc vděčná.
I love the czech athelts and fans. Both are so friendly, nice and lovely.
The czech athlets helped us, when we had some problems in Banska Bystricia. They are always so happy and of course they are our role models
I hope that the czech fans will stay so dedicatet!!!!
In the end I have to stay something very important. For me firesport is not only a sport. Firesport is my life, because I met my boyfirend there and he is doing this sport as well and we have so many beautiful moments toghter while we are doing this sport. Iam very thankful for that.

Za své výkony byla Marie nominována do ankety o nejlepšího sportovce okresu Greiz v německu za rok 2018. Tak ji podpořme klikem na anketu.
Mia2

Karel Švéda

PODÍL